Ülelinnaline koolinoorte kunstiprojekt Tiiu Randmann-Mihkla üleskutsel

Jagame teiega Tiiu Randmann-Mihkla

üleskutset Haapsalu Linna koolidele.

Oleme koos väga paljude riikidega erakorralises olukorras, mis on sundinud tühistama üritusi, sulgema
kinosid, teatreid, muuseume ja edasi lükkama kontserte ning spordivõistlusi.
Inimestel soovitatakse vältida kokkupuudet teistega nii palju kui võimalik.
See on meie kõigi vastutus ja üksteisest hoolimine. Õpilaste koduõppele suunamine on üks oluline viis
kiiresti levivasse haigusesse nakatumist vältida.
Millega ja kuidas oma päevi täita kui ka huviringid on lõpetanud tegevuse?
Nüüd on sul võimalus osaleda suurel kunstikonkursil

ÜKS PÄEV KORRAGA

Milliseid töid kunstikonkursile oodatakse?
Mitte keegi meist ei tea toimuva valguses, mida toob uus päev.
Võtame üks päev korraga ja vaatame, mida tähelepanuväärset võiks igas päevas märgata. Võib-olla on see sinu armas kiisu, kes paitamise peale nurrub, võib-olla soe ema kallistus või hoopis ühine jalutuskäik metsas kogu perega? Võib ka juhtuda, et mõnes päevas tundub olevat vaid igavus, kuid ka selle tunde saab kunstiteoseks vormida. Mõtle välja, kuidas saaks igal koduõppele jääval päeval loodud kunstist ühtse tervikliku suurteose luua. Selleks võib olla kokkuköidetud või lahtivolditav joonistusteraamat, installatsioon kuhu saad iga päev ühe teoseosa lisada, lühifilm või hoopis midagi muud?
Võta seda ülesannet kui oma päevade kunstilist dokumentatsiooni erakorralise seisukorra perioodil.

Mida kunstikonkursil osalemiseks tegema peab?
Anna oma soovist teada ja alusta ideede teostamisega tiiu.randmann-mihkla@noor.haapsalu.ee.

Konkursi tingimused:
• osaleda võivad kõik Haapsalu koolide õpilased
• kunstiteoses peab olema iga koduõppel oleva nädala kohta vähemalt viie päeva tegevusi, mõtteid või tundeid kajastav osa
• sõltumata valitud tehnikast peab konkursile laekunud töö olema korrektne, lohakalt teostatud tööd ei osale näitusel
• iga teoseosa peab olema varustatud selle teostamise kuupäevaga
• konkursi töö ei ole kirjandusteos ega blogi(vältige koomiksivormi)
• valmis konkursi tööl peab olema loetavalt teose pealkiri, autori ees- ja perenimi, kool, klass
Konkursi aeg:
Konkurss algab seitsmeteistkümnendast märtsist (17.03.2020) ja kestab koduõppe perioodi lõppemiseni.
Tööde esitamine:
Anname osalejatele, kes on ennast registreerinud, jooksvalt teada, kuhu tööd tuua.
Hindamine:
Konkursi töid hinnates arvestatakse õpilase vanust, leidlikkust ja töö teostust.
Töid hindavad ja näituseks sätivad
Tiiu Randmann-Mihkla – Haapsalu Noorte Huvikeskus
Karel Rahu – Haapsalu Kunstikool, LÜG
LEIDLIKUMATE TÖÖDE AUTORITELE AUHINNAD

Loe lisa konkursile üks päev korraga.