Õpperühmad täiskasvanutele

Kui õpperühmas on kohad täis, siis on võimalik lisada end ootejärjekorda, esitades taotlus haridusteenuste haldamise süsteemi ARNO kaudu (https://piksel.ee/arno/haapsalu/). Kõikidesse täiskasvanute õpperühmadesse (v.a joonistamine) võetakse uusi osalejaid vastu ka õppeaasta keskel vabade kohtade tekkides!

Maalimine / Kohad täis!

juhendaja Elis Saareväli 32 € kuus

Maalima on oodatud nii algajad, kui ka need, kes on asjaga juba rohkem tegelenud.
Igale õpilasele lähenetakse individuaalselt, vastavalt sellele, mida õpilane arenguks vajab. Pakutakse akadeemilist maaliõpet- valguse ja varju kujutamine, tõelähedaste proportsioonide tabamine, tähelepanelik ja veenev värvikäsitlus jne. Samas on võimalus viljeleda ka ekspressiivset, fotorealistlikku jm maalimislaade. Tutvustatakse nii guašši, akrüüli kui õlivärvi.

Joonistamine / Kohad täis!

juhendaja Aide Leit-Lepmets 32 € kuus

Joonistamine on üks olulisemaid kunsti alustugesid. Antud kursuse eesmärk on õppida joonistama võimalikult realistlikult.  Tänapäeval ollakse seisukohal, et kõik inimesed on võimelised  joonistama. Küsimus ei ole andes või selles, et sa ei oska kätt õigesti liigutada – oluline on õppida kujutatavat objekti õigesti vaatlema. Vaatlemine, nagu kõik loovalade tegevused, kuuluvad parema ajupoole kompetentsi.  Kuna meie koolisüsteem treenib pidevalt vasakut ajupoolkera, st annab teadmisi, siis püüame ka kunstis hakkama saada omandatud teadmiste najal. Kursusel kasutamegi realistliku joonistamise õppimisel  Betty Edwardsi metoodikat “joonistamine parema ajupoolkera abil”. Kursus sobib nii eelnevalt joonistamist õppinud kui ka neile, kes pole varem joonistamisega kokku puutunud. Oluline on tahe ja positiivne suhtumine.

Keraamika / Kohad täis!

juhendaja Indrek Jets 36 € kuus

Keraamika / Kohad täis!

juhendaja May Aavasalu 36 € kuus

Mitmesuguste keraamiliste nõude ja väikevormide valmistamine, nii madal kui kõrgkuumus põletusega. Võimalused õppida ja praktiseerida töid potikedral.

Metallehistöö

juhendaja Indrek Jets 32 € kuus

Metallehistöö raames õpitakse valatava ehte, tarbeeseme või väikeskulptuuri valmistamist, see tähendab juveliirivahast mudeli nikerdamist ning metallist valatise viimistlemist, mitmesuguseid pinnaviimistlustehnikaid.
Õpitakse punslitega mustri löömist näiteks käevõru valmistamisel, lihtsamat graveerimist, kivide kinnitust, jootmist  ning kummimist. Kujundi väljasaagimist, inkrusteerimist ehk värvilisest metallist traadi panustamist alusmetalli süvistatud joontesse jne.

Teemad:

• Punslitega ornamendi löömine ja trambule graveering (näiteks käevõru valmistamiseks)
  • Inkrusteerimine (noaterale, käevõrule vm)
  • Saagimine jõhvsaega, minifreesiga töötlemine ( nt ripats või pross)
  • Jootmine, traadi kasutamine ehte valmistamisel (nt ripats, sõrmus või pross)
  • Lihtsamad viisid kivide kinnitamiseks (nt ripatsi või sõrmuse vm valmistamisel)
  • Vahamudeli valmistamine valamiseks a) mesilasvahast, b) juveliirivahast, valatud eseme viimistlemine
  • Kummimine ja kohrutamine