Tiina Ojaste maalinäitus “Silmapiiril”

31.07.2024 - 18.08.2024
Näituse asukoht: Hoovisaal

„Uku Masing on öelnud, et kunstniku silmad ei ole vabad ega saa iial sõltumatuks tema tujudest. Kunstnik ei saa olla täiesti objektiivne kujutades silmapilkset või jäädavat. Kunst peegeldab seega reaalsust alati pisut moonutatud ja mängulisemal moel ning lisab kujutavasse oma nägemused ja kõhklused.

Tiina Ojastet on peetud romantilise realismi esindajaks. Nii nagu Masing väidab, et ükski kunstnik ei saagi oma subjektiivse positsiooni tõttu olla realist, siis Ojaste ei püüagi seda teadlikult olla. Teemadest on teda läbi aegade paelunud mütoloogia, ajalugu, aga ka tänane maailm oma mitmekülguse ja mitmekihilisusega – neid teemasid käsitledes romantiseerib ta oma maalides nii muinasjutulist maailma kui ka reaalsust. Ojaste loomingus seguneb reaalsus unenäolisusega ning tema kunst kompab piire eksisteeriva ja mitteeksisteeriva ehk kujuteldava vahel“.  

Marian Grau, kunstiteadlane

Tiina Ojaste maalinäitus “Silmapiiril”

Ma tahan silmapiiril sulada, seal kus mered lõpevad ja taevas algab”.

Tiina Ojaste (s. 1961 Pärnu) näitus “Silmapiiril” toob vaatajate ette maalid, mis on kunstniku mõtiskluste ja arutelude väljendus meid ümbritsevast. 

Näitus kutsub vaatajaid tajuma kujutlusvõime lõpmatust ja avastama ideede horisondi taga peituvat piiramatut vabadust…

Erialaõpingud: 1970-1977 Pärnu I Keskkooli kunstiklass 1977-1981 Tartu Kunstikool (diplom naha kunstilise kujundamise erialal).

Peale kooli lõpetamist elas Tartus ja töötas paarkümmend aastat erinevates firmades ettevõtja ja kunstnikuna. Aastatuhande vahetusel asus elama Pärnumaale. Maalikunstnik.

Näitused 1987-2024 Grupi ja isikunäitused (õlimaal) 78 näitust, neist 57 isikunäitused Eesti, Läti, Soome, Venemaa, Ukraina, Valgevene, Küpros, Vatikan, Itaalia.

1986-1997 Grupi ja isikunäitused (nahkehistöö) – Ameerika Ühendriigid, Ühendkuningriik, Saksamaa Liitvabariik, Poola, Leedu, Soome, Rootsi, Eesti

www.tiinaojaste.eu                                                                                          info@tiinaojaste.eu                                                                                            Facebook: Tiina Ojaste Art Gallery                                                                        Tel: +372 55544111