Galeriid

Haapsalu Kunstikooli galeriide tegevuse eesmärk on tutvustada Haapsalu Kunstikooli õpilaste, töötajate, vilistlaste, koostööpartnerite ja külaliskunstnike loomingut ning rikastada seeläbi Haapsalu ja Eesti kunstielu.

Haapsalu Kunstikoolil on näitusetegevuseks kasutada kolm galeriid: maja-, hoovi- ja keldrigalerii, aadressil Jaani 2.

Professionaalse valgustuse ja riputussüsteemidega valgusküllane majagalerii tegutseb peamaja 1. korrusel. Jaani 2 sisehoovis paikneva hoovigalerii puhul on tegemist kütteta siseruumiga, mis varustatud professionaalse valgustuse ja riputustorudega.  Galerii omapäraks on paekivist seinad. Peamaja keldris paikneb valgustuse ja riputustorudega keldrigalerii, mis kütteperioodil on soe ruum.

Haapsalu Kunstikooli majagalerii on avatud aastaringselt, hoovigalerii kevadest-sügiseni ja keldrigalerii vastavalt näitusegraafikule. Näituste graafik täieneb jooksvalt, kusjuures majagalerii iga-aastased näituseajad jaanuarist-juunini (k.a) on üldjuhul broneeritud Haapsalu Kunstikooli õpilastele.

Näitused vahetuvad üldjuhul 2-4 nädala tagant.

Perioodil 01.06-31.08 on galeriid avatud K-P 12-18. Alates 1. septembrist T-R 14-18, L 12-16. Galeriid on külastajatele tasuta.

Sooviga korraldada näitust Haapsalu Kunstikooli maja-, hoovi- või keldrigaleriis, pöördu palun Haapsalu Kunstikooli direktori Marika Aedviir poole: marika.aedviir@hkk.edu.ee ning tutvu galeriiplaanide (majagaleriihoovigaleriikeldrigalerii) ja galeriide kasutamise eeskirjaga.

Tutvu maja-, hoovi- ja keldrigaleriis toimunud näitustega siin ja 2024. aasta näitusegraafikuga siin.