Haapsalu Kunstikooli põhikursuste õpilased käisid külas Viimsi Kunstikoolil

On juba tavaks saanud, et kord õppeaasta jooksul on Haapsalu Kunstikooli põhikursuste õpilastel (Haapsalu Kunstikooli I-IV kursuse ning Ridala osakonna õpilased) võimalus osa saada väljasõidust, et külastada teisi kunstikoole, kunstigaleriisid ja -näituseid. Varasemalt oleme näiteks käinud külas Tallinna Kunstikoolil ja Eesti Kunstiakadeemial, külastanud KUMU, Fotografiskat, Eesti Arhitektuurimuuseumi, tutvunud Tallinna vanalinna galeriidega jpm. 

Sel korral otsustasime külla minna Viimsi Kunstikoolile. Direktor Matti Tapio Vainio juhendamisel tuuritasime Viimsi Artiumis, tutvusime kunstikooli tegemiste ja ruumidega ning saime osa kunstnik Vilen Künnapu loomingust Viimsi kaasaaegse kunsti galeriis. 

Põhjus, miks valisime seekordse väljasõidu sihtkohaks just Viimsi ja Viimsi kunstikooli, oli meie pikalt planeeritud teatriteemalise ühisnäituse “TEATRAALIUM” avamine Viimsi kunstikooli galeriis

Haapsalu Kunstikoolist jõudsid näitusele Indrek Jetsi, Margit Maldi ja Annely Lemberi juhendamisel valminud järgmiste õpilaste tööd:
Polina Kosyntseva, Oleksandra Kravchenko, Robi Mäepere, Sophie Elisabeth Borchers, Siie Grete Klemmer, Friida Valdma, Eliise-Lisete Kreemann, Mirtel Müürisepp, Aveli Reisner, Marleen Sahtel, Johanna Reppo, Maria-Eliisa Kiisa ja Hendrik Haitjema.