HOIA rakenduse info

Sotsiaalministeeriumi palvel jagame teiega infot ühe nutika vahendi tutvustamiseks noortele viiruse leviku piiramiseks. See on Eesti oma koroonaviiruse hoiatusäpp HOIA.

HOIA on mobiilirakendus, hoiatab Sind, kui oled olnud lähikontaktis mõne inimesega, kellel on hiljem tuvastatud koroonaviirusega nakatumine. Samuti võimaldab äpp ka inimesel end haigeks märkida – aga nalja sellega teha ei saa, sest haigeks märkimise korral tuleb seda kinnitada Digilugu keskkonda smart-ID või mobiil-ID-ga sisse logides. Kasutajate privaatsuse pärast ei ole samuti põhjust muretseda, sest äpp kasutab suhtlemiseks Bluetooth’i kaudu ajutiste koodide vahetamist. Kasutajate telefonid jätavad koodid meelde selleks, et teavitada kasutajaid siis, kui ta on kokku puutunud haigestunuga. Mitte keegi ei saa aga kunagi teada, kus nakatunuga kohtuti ja kes see oli.

Kuidas täpsemalt äpp töötab, saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=74vFGZ2b6lo

Äpi loomises osalesid vabatahtlikult 11 konsortsiumi moodustanud ettevõtet ja riigiasutust. Ka äpi kasutamine on vabatahtlik, kuid mida rohkem on sellel kasutajaid, seda rohkem on sellest ka kasu. Juba praegu on äppi Google Play’st ja AppStore’ist alla laetud enam kui 100 000 korda.

Üleskutse on leitav siit: Hoia rakenduse info .