Haapsalu Noorte Huvikeskuse Kunstistuudio näitus “Kuhu edasi?”

08.09.2020 - 26.09.2020
Näituse asukoht: Hoovisaal

Näituse avamine 9. septembril kell 17.00!

„Kuhu edasi?“

Püstitasime sügisel õppeaasta alguses küsimuse, mida esitab iga inimene oma elu erinevatel etappidel kindlasti mitu korda- kuhu edasi?

See küsimus tekib siis kui on jõutud mingisse punkti, milles tuntakse, et enam endistviisi edasi minna ei saa. See on situatsioon, mida võib nimetada ummikseisuks või ka kriisiks. Kui tõlkida sõna kriis hiina keelest, siis koosneb see kahest hieroglüüfist- oht ja võimalus. See tähendab, et igat ummikseisu või kriisi, nii eraelus kui ka näiteks poliitilisel tasandil, tajutakse ohuna, mis tähistab millegi lõppu, kuid on kindlasti ka millegi algus.

Sageli paistab uus ja tundmatu hirmutav, mis põhjustab harjumuspäraseid mustreid mööda käimist. Kuidas üldse valida õige tee või suund? Äkki see viib järjekordse kriisini? Valida aga tuleb kui enam endistviisi ei saa. Kuna kunstis keskendutakse eelkõige probleemi tõstatamisele, mitte lahenduste pakkumisele, siis arutlesime kunstistuudios erinevate olukordade üle, mis võivad kriisini viia. Nii on iga noor kunstnik leidnud midagi talle olulist ja seda kunsti kaudu väljendanud.

Terve suve Kultuurikeskuse esisel näha olnud installatsioon “Kuhu edasi?” on osa näitusest , mis sümboliseerib pealiskaudsel vaatamisel rahulolu või isegi rõõmu, kuid tuletab kindlasti meelde, et paigalseis ei pruugi sageli olla parim viis.

Uste välimised pooled valmisid tänavakunstnik Lex Zoozi töötoas ja sisemised kunstistuudio juhendaja Tiiu Randmann-Mihkla suunamisel.

Näitus “Kuhu edasi?” on Haapsalu Kunstikooli hoovigaleriis avatud kuni 26. septembrini.