Haapsalu Kunstikooli õpilane Sophie Elisabeth Borchers sai rahvusvahelise tunnustuse

Haapsalu Kunstikooli õpilane Sophie Elisabeth Borchersi töö leidis äramärkimist 49. rahvusvahelisel kunstinäitusel LIDICE 2021, mille teemaks oli „ROBOT ja tehisintellekt“. Töö valmis õpetaja Aide Leit-Lepmetsa juhendamisel.

Näitusele laekus 11 213 tööd 72 riigi lastelt. Eesti noortelt kunstnikelt laekus kokku 183 tööd. Konkursil medali pälvinud ning äramärkimist leidnud autorite nimekirjaga saab tutvuda siin.

Rahvusvaheline kunstinäitus LIDICE asutati 1967. aastal saksa fašistide poolt 1942. aasta juunis hävitatud Lidice külas hukkunud laste mälestuseks ja peagi kujunes see suurimaks rahvusvaheliseks laste loomingu ülevaatuseks. Konkurss on suunatud lastele vanuses 4 kuni 16 eluaastat ning osaleda võivad nii üksikisikud kui ka kõik koolid.

Palju õnne Sophie Elisabeth!