Virve Kurist (Tikenberg) mälestusnäitus

21.01.2020 - 01.02.2020
Näituse asukoht: Majasaal

VIRVE KURIST (TIKENBERG)
26.01.1937 – 01.02.2019

Virve osales aktiivselt Haapsalu Kunstiklubi tegevustes ning esines oma töödega paljudel näitustel. Sügav huvi kunsti vastu ning loomingulisus oli Virve elus läbivaks jooneks. Ta täiendas ennast Tartu Kunstimuuseumi juurde loodud Kujutava Kunsti Kaugõppe Kursustel (KKKK), mille ta ka edukalt lõpetas 1982. aastal ning omandas kunstiringi juhendaja diplomi Silvia Jõgeveri juhendamisel. Kunstiõpingud jätkusid Tallinna Kultuuriülikooli Ants Laikmaa nimelises Kunstistuudios, juhendajaks oli Imbi Ploompuu. Aktiivselt käidi koos kunstiringkondades, näitustel, kunstilaagrites. Virve võttis osa paljudest ühisnäitustest ning mitmed korrad avas ka oma isikunäitused nt. Tallinnas Kohvikus Pegasus, Kinos Sõprus ja Kinos Kosmos. 

Virve keskendus varasemal perioodil (1978-1990) peamiselt Tartu KKKK mõjutustel õlimaalile. Inspiratsiooni pakkus kõige enam loodus, eriti Lõuna-Eesti ja Läänemaa maastikuvaated. Peamiselt maaliti vabas looduses, mis võimaldas paremini  suhestuda ümbritsevaga ning tabada looduse omapära ja valguse mängu.

1990ndatel katsetas ta mitmeid uusi tehnikaid ning jäi mõneks ajaks pidama monotüüpiale ja erinevatele trükitehnikatele. Valmisid paljud pildid ning kaardid, mida sai osta pealinna kunstigaleriidest. Hilisemal perioodil leidis Virve väljendusvahendina akvarellimaali, mida väga tundlikult ning oskuslikult teostas.

Virve kolis Haapsallu elama uue aastatuhande alguses, et otsida rahulikumat elukeskkonda ning tulla lähemale elama oma poja perele.