Näitus “Unenäo piiril” C.Kreegi nim Haapsalu Muusikakoolis

17.04.2023 - 11.05.2023
Näituse asukoht:

HEA KÜLASTAJA,

Käesolev näitus on valminud valdavalt kompositsiooni tunnis, kus kunstikooli õpilased saavad katsetada erinevaid tehnikaid: maali, kollaaźi, joonistust. Nii lõid noored kunstnikud omandatud tehnikatele toetudes unenäoilma, mis tutvustab vaatajale muinasjutulist ja natuke salapärast teatrilava.

Eelnevalt uuritud eeskujudeks on sürrealistlik kunst, Jaapani kunstniku Makihino tööd ja vintage-pabernukkude maailm. Samuti harjutati eeltegevusena figuurijoonistamist ja figuraalkompositsiooni.

Neljanda kursuse tütarlapsed, kes said inspiratsiooni kunstiajaloo tundidest,  kujundasid ja teostasid vanad illumineeritud käsikirjalehed. Antud tööd nõudsid aega ja täpsust. Tulemus on lummav.

Ja kuna ükski unenäoline kogemus ei muutu päriskaemuseks ilma õhtutundide hääbuva valguseta, siis on näitusel esindatud ka fotod päikeseloojangust Haapsalu majade akendes ja mere muutlikus kumas.

Ikka head,
                                                                                   juhendaja Annely Lember