Margit Mald saavutas õppeülesannete konkursil “KUNST vs KONN” 4.-10. koha

Haapsalu Kunstikooli õpetaja Margit Mald saavutas Eesti Kunstikoolide Liidu poolt neljandat korda kunstiõpetajatele korraldatud õppeülesannete konkursil tööga “Suur õhtusöök” auhinnalise 4.-10. koha. Konkursile laekus 35 tööd 27 autorilt.

Rohkem infot konkursi kohta leiab siit

Selle aasta õppeülesannete konkursile teemal “KUNST vs KONN” oodati ülesandeid, mis tegelevad keskkonna teadlikkusega kunstis, kutsuvad kaasa mõtlema ja oma rolli keskkonnas tunnetama/teadvustama.

Margit Maldi töö “Suur õhtusöök” on inspireeritud 2021. aasta Veneetsia Arhitektuuri Biennaali “Kuidas me koos elame?” näituse installatsioonist “Refuge for Resurgence”. Õppeülesanne on suunatud kunstikoolide vanemale vanuserühmale (13-16-aastased).

Töö eesmärk: Õpilane mõtleb loodusele, linnaruumile, teda ümbritsevale keskkonnale. Mõtleb ohtudele, mis muudavad meie keskkonda. Mõtleb, kes on see loom/lind/taim, kelle populatsioon on hääbumas, kes on ohus tänu inimtegevusele, tänu tarbimishullusele või kliimasoojenemisele? Kes vajab rohkem tähelepanu? 

Töö käigus katab õpilane laua ühele looma-, linnu- või taimeliigile. Õpib taaskasutama, on julge otsima ja andma esemetele uusi väärtusi. Jutustab oma lugu. Kasutades loodusest leitud materjale ja inimese tehtud objekte või nende osi (sidusmaterjaliks liim (kuumliim), traat ja lõng) ning savi valmib klassikaline õhtusöögitarvikute komplekt (taldrik, kahvel, nuga, lusikas ja jooginõu) just õpilase valitud olendile.

Töö tulemusena kaetakse õhtusöögilaud, millel loodud taldrik, kahvel, nuga, lusikas ja klaas on sümboolse tähendusega, kunstilise eesmärgiga, lugu jutustav teos, mitte praktiline tarbeese. Õpilane õpib mõistma installatsiooni tähendust ja olema osa selles protsessis. 

Õppeülesanne on läbi tehtud Haapsalu Kunstikooli Ridala osakonna õpilastega.

Konkursi tulemustega saab tutvuda siin.