Kunstiringide spordipäev 2023

Maikuu lõpus, kui II poolaasta jooksul valminud tööd õpilastele kätte jagatud ning mõtted suuresti juba peagi saabuval suvevaheajal, sai koos maha peetud üks vahva spordipäev. Päikeseline ilm ja mõnusad soojakraadid võimaldasid sammud seada Krahviaeda, et panna end proovile neljal võistlusalal:

1. “Lendav palett”, mille tulemusena lisandus laste sõnavarasse lisaks värvisegamisalusele ka palett.
  2. “Loodusmaterjalidest pildi loomine”, mis näitas, et paberi ja värvide puudumisel ei jää pildid loomata. Tuleb vaid läheneda loovalt, vaadata enda ümber ringi, kasutada käepärast ja pilt ongi valmis. Lisaks täiesti jäätmevabalt.
  3. “Paberpalli täpsusvise”, sest iga laps teab, et sodi käib paberkorvis ja miks mitte seda sinna lõbusalt lennutada.
  4. “Mosaiigi kokkupanek”, mille tulemusena said lapsed tuttavaks A. Lindgreni raamatute ning raamatutegelastega.
Esimesel päeval juhendas vägesid laste lemmik, õpetaja Paula ning kohtunike rolli said praktiseerida õpilasaktiivi liikmed ja kunstikooli vilistlased Hanna ja Emily. Teisel päeval andis Paula teatepulga üle noortele, kes tulid korraga suurepäraselt toime nii kohtuniku kui läbiviija ülesannetega.

Ja kui juba võistlus, siis loomulikult ei puudunud ka auhinnad: võitjad lahkusid kaelas kuldsed šokolaadimedalid ning igaühe janu aitas kustutada kõrrejook.