Haapsalu kunstisuve avamine laupäeval, 27. mail

27. mail lükatakse käima Haapsalu linna kunstisuvi

Haapsalu linnavalitsuse eestveetava kunstiaktsiooni „Haapsalu kunstisuvi 2023“ eesmärk on koondada infot Haapsalu linnas toimuvates näitustest, tegutsevatest galeriidest, stuudiotest, disainipoekestest.

Maikuu viimasel laupäeval avavad oma suvehooaja:
Liivia ja Siggi stuudio-galerii, Epp Maria galerii, Haapsalu kunstikooli galeriid, Iloni Imedemaa, Ants Laikmaa muuseum, disaini ja vintage pood Siidisaba. MARI disainipoes on kogu päeva vältel võimalik kaunistada Läänemaa puidust valmistatud lõikelaudu, võinugasid ja pannilabidaid. Villa Fannyhofis on võimalik näha ja kohtuda Haapsalu kunstniku Katta II Grüneriga, kes tutvustab oma näitust „Valge Daam – sa olid, et jääda“. Vast avatud Kreeka restoranis Merakis avatakse kunstnik Anna Litvinova näitus. Haapsalu kultuurikeskuses ja linnagaleriis algab rahvusvaheline Haapsalu Graafilise Disaini Festival. Pidulik avamine toimub algusega kell 14 Haapsalu kultuurikeskuses ja linnagaleriis. Kell 16 on kõik taas oodatud linnagaleriisse kitarristi Andres Roots ja Soome suupillivirtuoosi Jantso Jokelin kontserdile. Kontserdiga tervitatakse algavat kunstisuve hooaega.

Haapsalu kunstisuve hooaeg ei kesta aga vaid üks päev. Kogu suvehooaja info koondatakse visithaapsalu kodulehele, kus see on kõigile kättesaadav ja pidevalt täienev. 

Kes soovib samuti kunstiaktsiooniga liituda, siis võtke ühendust Haapsalu linnavalitsuse kultuurispetsialisti Teele Jurtomiga: teele.jurtom@haapsalulv.ee.

Haapsalu kunstisuve visuaali autor on Egon Erkmann.