Kaja Kasemaa ja Liivi Poola maalide näitus

02.05.2024 - 25.05.2024
Näituse asukoht: Hoovisaal

Kaja Kasemaa ja Liivi Poola maalide näitus

Liivi ja Kaja huvi maalimise vastu sai alguse ühiste õpingute ajal Tallinna Kergetööstuse Tehnikumis erialal, kus joonistamise ja maalimise alustõdesid tutvustasid tuntud kunstnikud Olev Subbi, Ülo Sepp ja Lilian Sink.

Liivi esimesed harrastusmaalid valmisid koolivaheaegadel kodusel Hiiumaal ja hiljem juba hobi korras vastavalt meeleolule.

Kaja esimesed maalikatsetused said samuti alguse koolivaheajal Läänemaal ning aastakümnete vahega uuesti maalimist jätkates suvelaagrites Tallinna Kunstiklubiga üle Eesti, juhendajaks kunstnik Imbi Ploompuu. Kaja täiendas end ka Tallinna Ülikooli Kunstistuudios õppejõud Imbi Ploompuu juhendamisel 4 aastat ning lõpetas selle 2002. aastal.

Tänavu 27. juunil saab täis 55 aastat kooli lõpetamisest ja sel puhul otsustasid sõbrannad korraldada Kaja kodulinnas Haapsalus ühisnäituse, siiani oldi korraldatud põhiliselt isikunäituseid Eesti erinevais paiguis.

Liivi motoks on – Elu – see ei ole vaid pikad aastad. Elu – see on minutid ja sekundid. Muudame need unustamatuks iga kinnipüütud ilusa hetkega.

Kaja motoks on Ivo Linna lauluread – ja mõnikord ma komistan ja mõnikord ma kukun, nii kaua kui veel hing on sees, tõusen jälle üles.

Olete oodatud näituse avamisele neljapäeval, 2. mail kell 14.00!