Haapsalu Kunstikooli suvelaager 14.06-16.06.2022 Pusku turismitalus

Haapsalu Kunstikooli esimene suvelaager toimus 2019. aasta juunis ning möödus väga edukalt, jättes toimunust lastele ja õpetajatele suurepärased emotsioonid. Käesoleval suvel soovime seda taas korrata.  

2022. aasta suvelaager toimub Pusku turismitalus (https://pusku.ee/index.html) 14.-16. juunil ja laagrisse on oodatud kõik I-IV kursuse õpilased ning Ridala osakonna õpilased.

Laagri sisu:

  • eelnevalt kunstikooli vormiõpetuse tundides valminud esemete rakupõletus;
  • vitraaži õpituba Kaia Kullamaa juhendamisel, mille tulemusena valmib maksimaalselt 12×12 cm mõõtudega tiffany tehnikas vitraaž. Õpitoas õpitaks vitraaži kavandama, klaasi lõikama, lihvima, tiffany linti kasutama, vitraaži kokku panema ja üle tinutama;
  • monotüüpia õpituba Marju Bormeistri juhendamisel – monotüüpia ehk õlivärvitrükk on unikaalne üksik kunstiteos, mille puhul kujutis maalitakse õlivärviga klaasplaadile, plastikule või metallplaadile, millest tehakse ainult üks tõmmis;
  • kaasaegse kunsti õpituba Triinu Jürvese juhendamisel, mille käigus iga osaleja võtab aluseks mingi koha või detaili sealsest keskkonnast ja loob sellest ja oma teadmistest/muljetest lähtudes ühe fiktiivse loo või karakteri. Kaasaegse printsiibi järgi tekitatakse olukord, kus iga autor juhendaja abiga otsustab, milliseid vahendeid ta tahab oma ülesande realiseerimiseks kasutada (kas joonistada, maalida, teha visandid, kirjutada teksti, teha video, valida mingid esemed vms.).
  • telefoniga pildistamise õpituba Haapsalu Fotoklubi juhendamisel;
  • maalimine, visandamine jm.

Rohkem infot Stuudiumis!