Haapsalu Kunstikooli ja Läänemaa Ühisgümnaasiumi näitus “Mängu lainel”

02.03.2022 - 03.04.2022
Näituse asukoht:

Näituse lahtiolekuaega on pikendatud kuni 03. aprillini!

2021. aasta kevadel tegelesid Haapsalu Kunstikooli ja Läänemaa Ühisgümnaasiumi loovkunstikursuse õpilased projektiga, mille pealkirjaks “Laine”. Kehtestatud piirangute tõttu jäi aga näitus toimumata.

Käesoleval aastal lähenesid noored kunstnikud kunstiloomele mänguliselt. Mängiti sõna ja vormiga. Valminud tööd on interaktiivsed, mis kutsuvad kunstipublikut aktiivselt teostega suhtlema, katsuma. Ja miks mitte mängima?

Olgugi, et näituse pealkiri näib lustlik, väljendavad noored kunstnikud end läbi tõsiste teemade: lapsepõlvetraumad, sõltuvused, ohud, ärevus, hea ja halva tasakaal ning absurdsus meie ümber.

Kuna mängulisi elemente võib leida ka eelmisel aastal valminud töödest, sai kokku näitus “Mängu lainel”.

Näitusel osalevad Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilased:

Anastasiya Chertova, Hanna-Liisa Viitmaa, Laura Kirke Kaijalainen, Merilyn Juhkam, Veronika Laanes, Elis Kesküla, Henrieth Kampmann, Briti Elise Jõpiselg, Martina Muld, Laura Stefani Zubkova, Greta-Piia Peberg, Kaisa Uusaed, Triinu Vaher, Samuel Hõim, Hedvig Kivi.

Näitusel osalevad Haapsalu Kunstikooli õpilased:

I kursus, Sophie Elisabeth Borchers, Karola Einmann, Melissa Kaljo, Heile Eisenschmidt, Meeri Siirus, Eva-Lotta Lepik, Maarja Saar, Mia-Marii Liivlaid, Emily Laurmann, Anneli Rakhletska, Hanna Sepsivart, Sofia Šikirjavaja, Anna Trynova.

Näituse „Mängu lainel“ kuraator on Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilane Helen Soo.

Juhendajad:
Aide Leit-Lepmets, Indrek Jets, Karel Rahu.

Haapsalu Linnagalerii avatud K-P 12-18.

Näituse pidulik avamine 07.03 kell 17.00.