Haapsalu Kunstikooli Ridala osakonna 2022. aasta lõpetajate vormiõpetuse tööde näitus “SUUR ÕHTUSÖÖK” Lääne Maakonna Keskraamatukogu lugemissaalis

02.03.2023 - 31.03.2023
Näituse asukoht:

Lääne Maakonna Keskraamatukogu (Posti 3) lugemissaali vitriinides on näitusel 2022. aasta kevadel Haapsalu Kunstikooli Ridala osakonna 5. kursuse õpilaste tööd.

Töö teema on inspireeritud 2021. aasta Veneetsia Arhitektuuri Biennaali „Kuidas me koos elame?“ näituse installatsioonist „Refuge for Resurgence“.

Tööde valmimiseks anti õpilastele eesmärk mõelda loodusele, linnaruumile, teda ümbritsevale keskkonnale ja leida vastus küsimustele: millised ohud muudavad meie keskkonda? Millise looma/linnu/taime populatsioon on hääbumas? Kes on ohus inimtegevuse, tarbimishulluse või kliimasoojenemise tõttu? Kes vajab rohkem tähelepanu?

Töö käigus kattis õpilane laua ühele loomale, linnule või taimele. Õpilane õppis taaskasutama ja esemetele uusi väärtusi andma. Jutustama oma lugu, kasutades loodusest leitud materjale ja inimese tehtud objekte või nende osi (sidusmaterjaliks liim, traat ja lõng) ning savi. Nii valmis klassikaline õhtusöögitarvikute komplekt õpilase valitud tegelasele.

Töö tulemusena kaetakse õhtusöögilaud, millel loodud taldrik, kahvel, nuga, lusikas ja klaas on sümboolse tähendusega, kunstilise eesmärgiga, lugu jutustav teos, mitte praktiline tarbeese. Õpilane õpib mõistma installatsiooni tähendust ja olema osa selles protsessis.

Kõik ongi valmis! Laud on kaetud!

Juhendaja Margit Mald

Näitusel väljas oleva tööga “Suur õhtusöök” saavutas Haapsalu Kunstikooli õpetaja Margit Mald Eesti Kunstikoolide Liidu poolt neljandat korda kunstiõpetajatele korraldatud õppeülesannete konkursil auhinnalise 4.-10. koha. Rohkem infot siit!