Haapsalu illustratsioonirühmituse “Valge Daami Kirjastus” aastanäitus “Valge Daam ja teised lood”

03.07.2019 - 21.07.2019
Näituse asukoht: Hoovisaal

3. juulil 2019 kell 17 avab Haapsalu illustratsioonirühmitus “Valge Daami Kirjastus” Haapsalu kunstikooli hoovigaleriis oma aastanäituse “Valge Daam ja teised lood”.

Aide Leit-Lepmets, Aire Trummal, Epp Ehasalu, Kersti Brandt, Kristel Tereping, Maarja Aaloe, Merit Tõns näitavad oma nägemusi Haapsalu kuulsaimast kummitusest Valgest Daamist illustreerides peamiselt 1938. aastal ilmunud E. von zur Mühleni jutustuse eestindust “Valge daam”, legendi muid versioone ning ka teisi lugusid.

Illustratsioone inspireeris legend ise, selle ajalugu ning kunstilise kujutamise kaudu ise legendiloomes osaliseks saamine – on ju Valge Daami süžee paelunud kirjanikke, kunstnikke, muusikuid ja teatritegijaid juba pikki aastakümneid. Tundub, et kuigi nii palju on juba öeldud, ometi on legendil veel lõpmata palju potentsiaali ka päris uuteks ja avastuslikeks vaatenurkadeks.

Teemanäitusega tervitame ühtlasi lossimuuseumi värskenduskuurijärgset avamist!

Valge Daam on rühmituse nimitegelane ja tema auks rõivastume näituse avamisel valgesse.

Näitus jääb avatuks kuni 21. juulini 2019.

Hoovigalerii (Jaani tn 2) on avatud K-P kl 12-18.

Kunstikool on kohe Haapsalu lossi peasissepääsust vasakut kätt.

Olete lahkesti oodatud!
Rühmitus Haapsalu Valge Daami Kirjastus