Eve-Ly Villbergi õlimaalide näitus “12 lillelist kuud”

12.09.2023 - 30.09.2023
Näituse asukoht: Hoovisaal

BIOGRAAFIA

Eve-Ly Villberg (1964) on visuaalkunstnik, kes tegeleb maalikunsti, illustratsioonide loomise ja kalligraafiaga.

Kunstihariduse saanud Kopli Kunstigümnaasiumi (endine Tallinna 24.KK) tarbekunstiklassis ja EKA Avatud Akadeemia kursustel. Erinevaid maalitehnikaid on õppinud juhendajate Saskia Järve (EKA) ja Kerttu Soansi (Lootuse Maalistuudio) käe all.

Kalligraafia oskused omandanud Villu Tootsi Kirjakunstikoolis, Tallinna Rahvaülikoolis ja Tallinna Kalligraafiakoolis ning Rahvusvahelistel workshoppidel (Massimo Polello, Loredana Zega jt.)

Kunstnikul on olnud 20 isikunäitust ja ta on osalenud grupinäitustel Eestis ja Soomes.

Ta on töötanud erinevates ettevõtetes dekoraator-kalligraafina ja müügijuhina. Viimase aasta jooksul on omandanud uusi teadmisi sotsiaalmeedia ja digiturunduse valdkonnas ning rakendanud neid ka oma loomingu näitamiseks.

AUTORI POSITSIOON

Joonistamine, maalimine ja kalligraafia on mulle, kui kunstnikule abivahendiks, et väljendada oma mõtteid, tundeid ja emotsioone. See on nagu meditatsioon, mis viib mõtted igapäevaelust eemale joonte, värvide ja vormide maailma. Ka pealtnäha lihtsate lillemotiivide taga peitub tihti sügavam emotsioon, tunne või mälestus, mis on seotud konkreetse lille või nende kinkijaga. Loodus- ja meremaalid on saanud inspiratsiooni oma silmaga nähtust ja kogetust ning kaameraga jäädvustatud meeldejäävatest hetkedest.

Hüperrealistlike õlimaalide juures naudin maalitava objekti jäädvustamist kaameraga ja selle teostusejärgset äratundmist ja sarnasust.

Oma loominguga soovin edasi anda rõõmu, armastust ja meelerahu. Soovin, et minu teoste vaataja saaks esteetilise naudingu ja positiivse elamuse osaliseks. Loomingus olen kasutanud erinevaid tehnikaid – illustratsioonide loomisel olen kasutanud palju värvipliiatsitehnikat. Kui õlimaalimise juures varasemalt köitis rohkem spaatel, siis viimastel aastatel olen maalide teostamisel kasutanud põhiliste töövahenditena švammi ja pintsleid.

12 LILLELIST KUUD näitus on esimene sellelaadne näitus, kus korraga on väljas enamus lillemaalidest, mida kunstnik viimase aasta jooksul on maalinud.

See lillemaalide seeria sai alguse 2022. aasta detsembris roose kujutavast maalist “Roosid lõunast”. Inspiratsiooni selle maalimiseks sai ta ühest kaunist, ootamatult kulleriga saabunud roosikimbust. Kuna 2022. aasta sügisel oli ta ootamatult koondatud töökohalt hulgimüügifirmast, kus ta oli viimased 8 aastat töötanud, siis maalimine kujunes väga teraapiliseks tegevuseks.
See roosimaal sai paljude lemmikuks ja Eve-Lyl tuli idee teha järgmisena samas mõõdus tulbimaal. Kuna viimastel aastatel oli põhiliseks läbivaks maalimise teemaks olnud meri, siis vahelduseks lillede maalimine hakkas aina enam võluma. Seejärel sündisid uued maalid – aprillis liiliad, mais nartsissid, juunis iirised ja lillherned… Algselt oli idee maalida igal kuul üks maal, et aasta jooksul tuleks kokku 12 maali, siis maalides tempo kasvas. Et maalimine kujunes omaette väga hästi toimivaks meditatsiooniks ja teraapiliseks tegevuseks, oli maalimine põhitegevuseks pikkadel suvepäevadel ja teinekord ka pikkadel valgetel öödel. Nii valmiski kahe suvekuu jooksul kokku 6 maali ja näituse jagu maale oligi koos.

Kuna Haapsalu on kunstniku üks lemmikumaid linnasid ja tal on väga toredad mälestused ajast, kui siin tädi pere ja vanaema juures sai suvevaheaegadel oldud ja neil ikka külas käidud, siis on tal eriline heameel pühendada käesolev näitus nendele mälestustele.