Erki Meistri näitus “Tants”

13.07.2022 - 31.07.2022
Näituse asukoht: Hoovisaal

Näitus „Tants“

See näitus on inspireeritud liikumisest, inimkeha imelisest võimekusest.

Olen oma kunstnikutee algusest peale väga armastanud kujutada-jäädvustada inimest. Figuur-akt-liikumine-plastilisus on märksõnad, mis mind inspireerinud.

Enamus näituse väljapanekust on sündinud Itaalias Mazzano-Romano väikelinnas, kus mul oli õnn veeta kaks kuud kunsti ja muusika residentuuris. See Väino Tanneri sihtasutuse ateljee-korter on oma pitseri minu loomesse ja sellesse näitusesse jätnud. Linn oli keskaegne ja väga kaunis. Mäenõlvale ehitatud kindluslinnak, kus tänavad vaevalt meeter-kaks laiad. Ateljee ise asus ühes linna kõrgeimas punktis ja suurest valgusküllasest aknast sai igal hommikul nautida päiksetõusu Treija jõe kohale. Udu tõusis sügavast kaljude vahelisest jõeorust, et siis hajuda koos soojuse ja valguse tulekuga. Kõik oli vaikne. Nii öösel, kui päeval. Autod lihtsalt ei mahtunud tänavatele. Itaalaste külalislahkus oli kogu aeg minuga. Sain tuttavaks, Gigi ja Luigi ja paljude teistega. Carla restoran sai minu teiseks koduks. Selles vaikuses ja ajaloohõnguses keskkonnas sündisid need pildid. Loodud nii päikese tõusu, kui sügava, vaikse, musta öö ajal.

Muusika ja inimkeha liikumine töötasid koos loominguna,  tantsides. Esimest korda oma loometeel ei kasutanud ma modelle. Kõik figuurid ja nende asendid on tekkinud minu silme ette ja oma oskuste raames olen nad paberile talletanud.

See oli unenäoline teekond, põnev ning nauditav.

Erki Meister 5.7.2022