“SAHTLINÄITUS”

16.02.2021 - 31.03.2021
Näituse asukoht:

Kui tavaliselt kirjutatakse sahtlisse luuletusi, siis Viivika Orula algatusel ja eestvedamisel ning Haapsalu Kunstikooli õpetaja Aide Leit-Lepmetsa ning Haapsalu Kunstikooli I kursuse õpilaste kaasabil said seekord 14 tühja sahtlit täidetud hoopis maalidega.

Piltidesse on peidetud muistseid märke, mille abil meie esivanemad jõudu ammutasid, kurja silma eest end kaitsesid või koduõnne kindlustasid.

Kunstikummuti sahtlitesse võib igaüks ka ise oma kunstitöö poetada ja sel viisil näitusel osaleda. Sahtlites olevad tööd hoiustatakse Soolu kunstikogus.

Kunstikummut on valminud spetsiaalselt näituse tarbeks taaskasutusmaterjalist ja näeb lihtsalt nii üliäge välja.

Sõbrapäeval sai Kunstikummutist rändkummut ja nüüd on „Sahtlinäitus“ avatud ööpäevaringselt 7 päeval nädalas vähemalt märtsikuu lõpuni Haapsalu Kunstikooli õuel. Kui keegi tunneb, et Kunstikummut võiks oma teekonda jätkata ka peale siinsete külastajate rõõmustamist, siis huviliste kutsed on oodatud.

Tööde autorid:

• Karola Einmann
  • Heile Eisenschmidt
  • Melissa Kaljo
  • Liza Kalamees
  • Kirke Mariken Kirs
  • Eva-Lotta Lepik
  • Mia-Marii Liivlaid
  • Maarja Saar
  • Meeri Siirus
  • Ellinor Sild
  • Õpetaja Aide Leit-Lepmets
„Sahtlinäitus“ avati esmakordselt Soolu Põllugaleriis 28. novembril 2020 kingitusena 500 aastasele Soolu külale.