Marge Palootsa isikunäitus “Siinpool linnuteed”

29.06.2022 - 17.07.2022
Näituse asukoht: Majasaal

Tere

Minu nimi on Marge Paloots/ neiupõlve nimega Allika/.

Olen sündinud ja koolis käinud Haapsalus. Minu esimene kunstiõpetaja oli Mai Aavasalu /8-klassilises koolis/ ja Hillar Tatar jagas oma teadmisi kunstiajaloost. Olen õppinud sisekujundust Tartu Mainori kõrgkoolis. Elan nüüdseks Jõgeval ja olen Jõgeva maakonna vabakutseline harrastuskunstnik.

Olen end täiendanud ja aeg-ajalt võtan erinevaid kursuseid  Jõgeva kunstikooli täiskasvanute Avatud Stuudios, kus mul on olnud ühisnäitusi:

• Jõgeva Kultuurimaja – Avatud Stuudio ühisnäitus – “Lilled” (2006)
  • Jõgeva linna Raamatukogu – Esimene personaalnäitus – “Pai läbi kunsti” (2012)
  • Jõgeva Betti Alveri muuseum – “Poeesia” (2013)
  • Haapsalu – Kuke Galerii – “Pai läbi kunsti” (2013)
  • Põltsamaa P – Art Galerii  – Jõgeva maakonna ühisnäitus “MÄRK” (2014)
  • Põltsamaa P- Art Galerii – ühisnäitus “Hetk” (2016)
  • Põltsamaa P – Art Galerii – ühisnäitus “Peegeldus” (2018)
  • Pärnu Villa Ammande- “Pai läbi kunsti” (2019)
  • Jõgeva Betti Alveri Muuseum – juubelinäitus “Siinpool linnuteed” (2019)

Haapsalus korraldasin oma esimese personaalnäituse 2012. aastal Kuke Galeriis – “Pai läbi kunsti”. Pealkiri on seotud minu massaažisalongi Hea Pai ja minu massaaži elukutsega.

2019. aastal oli väljas minu teine personaal juubelinäitus Jõgeval, Betti Alveri muuseumis pealkirjaga “Siinpool Linnuteed”. Näituse tehnika on akrüül ja kunstisuund on ekspressiivne abstraktsionism.

Kunst on eelkõige väljund. See on lõpmatu protsess, minu MINA läbielamised ja selle vormimine, harmoonia otsing ja eneseleidmine.

Marge Paloots