Läänemaa Ühisgümnaasiumi ja Haapsalu Kunstikooli näitus “ÕNN” Haapsalu Linnagaleriis

03.04.2024 - 28.04.2024
Näituse asukoht:

Läänemaa Ühisgümnaasiumi 11 humanitaarsuuna loovkunsti kursuse õpilased ning Haapsalu Kunstikooli õpilased on tegelenud 2023. aasta sügisest mõiste õnn mõtestamisega ning on jõudnud järgmiste definitsioonideni.

Õnn on õiglus, juhus, magus, püha, võimalus valida, lõhn, ühtsus, rahu keset tormi, erinev, selle äratundmine, rahulolu, õiglane väärikas elu, vabadus.

Need mitmed õnne tõlgendused on pandud kunsti keelde ja vormi. Valminud teosed on kunstinäitusel, või oleks õigem öelda kunstipeitusel, seatud labürinti, kuhu kutsume kõiki õnnele mõtlema ning õnne otsima. Labürindis, nagu õnne otsingutel ikka, tuleb teha valikud ning võibolla ei ole see õnn, milleni otsija jõuab, just tema õnn. Võibolla on õnn, et saame õnne otsida ning tähtis ei olegi siht, vaid teekond ise.

Näituse on koostanud LÜG õpilased: 
Rael Engman, Riin Engman, Emma Heinsaar, Emily Laurmann, Kaspar Kants, Kristjan Mihkel Kollom, Martin Oliver Kollom, Maarja Plamus, Marlen Makarov, Hanna Sepsivart, Lisete Ratas, Emma Loviisa Trubok. Juhendaja Karel Rahu

HKK õpilased: 
Eliise-Lisete Kreemann, Mirtel Müürisepp, Miina Pilvistu, Heile Eisenschmidt, Meeri Siirus, Eva-Lotta Lepik, Robi Mäepere ja Andi Henn Visla. Juhendajad Annely Lember, Aide Leit-Lepmets ja Indrek Jets.

Näituse avamine kolmapäeval, 03. aprillil kell 16.00!

Olete oodatud!