Kunstikonkursi “Üks päev korraga” näitus

15.07.2020 - 02.08.2020
Näituse asukoht: Hoovisaal

Kunstikonkurss „Üks päev korraga“ sai  kõigile Haapsalu linna õpilastele välja kuulutatud  kohe eriolukorra esimesel koduõppele jäämise päeval ehk 16.märtsil.

Idee oli pakkuda noortele võimalust läbi kunsti seda ainukordset aega üles märkida ja hiljem teistega jagada. Üleskutse oli järgmine:
Mitte keegi meist ei tea toimuva valguses, mida toob uus päev. Võtame üks päev korraga ja vaatame, mida tähelepanuväärset võiks igas päevas märgata. Võib-olla on see sinu armas kiisu, kes paitamise peale nurrub, võib-olla ema soe kallistus või hoopis ühine jalutuskäik metsas kogu perega? Võib ka juhtuda, et mõnes päevas tundub olevat vaid igavus, kuid ka selle tunde saab kunstiteoseks vormida. Mõtle välja, kuidas saaks igal koduõppele jääval päeval loodud kunstist ühtse tervikliku suurteose luua. Selleks võib olla kokkuköidetud või lahtivolditav joonistuste raamat, installatsioon kuhu saad iga päev ühe osa lisada, lühifilm või hoopis midagi muud! Võta seda ülesannet kui oma päevade kunstilist dokumentatsiooni erakorralise seisukorra perioodil.

Kui tavapäraselt on igal konkursil algus ja lõpp, siis sel korral oli ainult algus ja teadmine, et iga koduõppe nädala kohta peaks viiest päevast midagi olema jäädvustatud. Nii kogunes lõpuks nädalaid 9 ja argipäevi 45.

Otse loomulikult oli see aeg kõigile väsitav ja ka kodus õppimine paljudele üsna keeruline ja liialt aega nõudev. Lisaks iga päev natukene kunstiga tegeleda oli kindlasti väga suur väljakutse ja võib-olla ka tüdimust tekitav. Eks seetõttu langes osalemissoovist  teada andnud 23 õpilasest enamus kahjuks välja ja näitusele jõudsid seitsme õpilase tööd.

Kõik need seitse noort kunstnikku on leidnud erineva idee ja tehnika oma mõtete väljendamiseks ja selle eest, et nad lõpuni vastu pidasid, on nad kõik suurt tunnustust väärt!

Näitus “Üks päev korraga” ootab külastajaid kuni 02. augustini!