“KUNSTIAMPS” = kohtumine kunstnik Mara Ljutjukiga + toiduamps

Mara Ljutjuk sündis Tallinnas 1978. aastal. Eesti Kunstiakadeemias lõpetas ta maali eriala 2001. aastal, omandades samas ka haridusteaduste magistrikraadi. Ta on täiendanud end vabades kunstides 2007. aastal Hispaanias Valencia Universidad Politécnicas. 2006. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu ning Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Aastast 2000 on ta osalenud mitmetel ühisnäitustel ning alates 2004. aastast on tal olnud mitmeid isikunäitusi.

Maalimise kõrval tegeleb Mara näituste kureerimise ja kujundamisega ning on aktiivselt seotud Evald Okase Muuseumi programmi.

2019. aastal pälvis ta Galerii-G kunstipreemia. 2020. aastal oli ta Konrad Mäe preemia nominent.

Maral on kolm last (s. 2009/2012/2015) ning ta elab ja töötab Tallinnas.

Mara Ljutjuk on kunstnik, kelle maalid on vormilt lihtsad ja jutustavad lugusid, milles igaüks võib end ära tunda. Motiivid võivad tunduda tuttavlikud, sest peegeldavad hetki meid ümbritsevast maailmast, mõtestavad lahti inimsuhteid ning juhivad meie tähelepanu elu nüansirikkusele. Mara maalidesse on tundlikult talletatud tihti vaid viivu kestvaid hetki, fragmente elust, stseene millest osa räägib otsesemalt, osad metafoorsemalt argisest ja ringjoonelisest liikumisest.