“KUNSTIAMPS” = kohtumine kunstnik Flo Kasearuga + toiduamps

Flo Kasearu õppis Eesti Kunstiakadeemias maali (BA, 2008) ja vabasid kunste (MA, 2013). Ta on end vahetusüliõpilasena täiendanud Berliini Kunstiülikoolis Rebecca Horni multimeediastuudios, kus ta alustas tegevust video- ja performance’i-kunsti vallas. 2013. aastal avas ta Tallinnas omanimelise majamuuseumi. Kasearu on osalenud Gwangju biennaalil Lõuna-Koreas (2016, kuraator Maria Lind) ja Performa festivalil New Yorgis (2017). Kasearu on autasustatud riikliku kultuuripreemiaga (2021), vägivallaennetuse auhinnaga (2018), sõltumatu etenduskunsti auhinnaga (2016), Köler Prize’i grand prix’ga (2012) ja noore kunstniku preemiaga (2008). Tema töid kuulub lisaks erakogudele Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Soome nüüdiskunstimuuseumi Kiasma, Euroopa Keskpanga ja Flo Kasearu majamuuseumi kogudesse. Kasearu oli üks riikliku kunstnikupalga saajaid aastatel 2016–2019.

Allikas: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse (KKEK) koduleht

Flo Kasearu loomingu ja CV-ga saab tutvuda tema kodulehel.