KOOLILUGUDE TUUR: Haapsalu Kunstikool

Eesti Kunstikoolide Liit, mille liige ka Haapsalu Kunstikool on, annab iga kuu välja uudiskirjas, kus muu hulgas tulevad tutvustamisele ka liikmeskoolid. Novembrikuus on tähelepanu all Haapsalu Kunstikool: täna, eile, homsesse…

KOOLILUGUDE TUUR: HAAPSALU KUNSTIKOOL

Kui Haapsalu Kunstikool oleks inimene, siis oleks ta 42-aastane küpses keskeas persoon, kel on üht-teist juba saavutatud, kasvuraskused ületatud ja saab vaadata juurdlevalt minevikku ja erksal pilgul tulevikku. Rõõmsa rahuloluga elab kaasa kasvandike kunstiteekonnale ning tegutseb aktiivselt kogukonna liikmena.

Täna

Viimased neli aastat on Haapsalu Kunstikooli kodu asunud linna esindusväljaku ääres renoveeritud ajaloolises hoones, naabriteks kuulus Valge Daam keskaegses linnuses ning advendiajal linna ametlik jõulukuusk. Kunstikooli kodus on tasuta külastamiseks kolm kunstigaleriid ning suvisel ajal rentimiseks mõnus hostel. Parimad ruumid ja olmetingimused kui ei kunagi varem – nii väidavad õpetajad ja vilistlased ja sellega tuleb nõustuda. Kunstikoolil on ka väike maakodu endises Ridala vallas, seal toimetab pisike ja tubli kunstikooli Ridala osakond 15 õpilasega.

Mis kõige tähtsam – õpilastele meeldib kunstikoolis käia. 112 last ja 49 täiskasvanut tulevad mitu korda nädalas peale kooli- ja tööpäeva kunsti tegema. Ja kaheksast õpetajast kolm on selle sama kooli vilistlased. Kunstikool jääb hinge! Õpilaste väljalangevus ja kaadri voolavus on väga väike. Kuid alati ei ole see nii olnud.
 …

Tervikteksti leiab Eesti Kunstikoolide Liidu kodulehelt.

Põnevat lugemist!