Haapsalu Kunstikoolis leidis aset kogukonda ühendav “Valge Daami Kunstiprojekt”

15. mail toimus Haapsalu Kunstikoolis “Kogukonna Valge Daami kunstiprojekt”, mille eesmärgiks oli põlvkondadevaheline koostöö, mis toetab osalejate üksteisemõistmist, kasvatab omavahelist austust ja seeläbi ka sidusama kogukonna kujunemist.

Ürituse idee tuli Annika Armipaik-Nukkilt, kes õpib TLÜ Haapsalu kolledžis “Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas” magistriõppekaval. Koolitöö raames oli eesmärgiks korraldada kogukonnas eri põlvkondi ühendav üritus, et tuua rohkem esile noorte ja vanemate inimeste vahelist koostööd. Projekti olid kaasatud Haapsalu Kunstikooli ettevalmistusklass I ja III õpilased, Läänemaa täiskasvanuhariduse kogukond ning Haapsalu Pitsikeskuse käsitöömeistrid.

Ühistegevuses loodi paarid ühe lapse ja täiskasvanu näol, kes kaunistasid kaheksat Haapsalu linnalegendist pärinevat Valge Daami siluetti. Daamide rindadele, südame kohale, kinnitatakse hiljem ka Haapsalu Pitsikeskuse käsitöömeistrite kootud erimustrilised pitsist südamed.

Kunstiprojekti noorim osaleja oli 10 ja vanim 85 aastane. Kujundatud daamidest saab vabaõhunäitus Haapsalu Valge Daami päevade ajal 12.-18. augustil kunstikooli rohealal. Näitusega tähistatakse ühtlasi ka Haapsalu linna 745 juubeliaastat.