Kodusisustuse ja ehte õpitoad

Haapsalu Kunstikoolis on sel poolaastal võimalik osaleda kolmes erinevas õpitoas- veebruaris, märtsis ja aprillis, kus valmistatakse kodusisustuse elemente ja ehteid.

„Talveõhtud vanalinnas“ raames toimub meil 3. veebruaril mälestuste laeka õpituba, mida juhendab Madli- Madli Käsitööpesast. Õpituba algab kell 11.00 (ja kestab orienteeruvalt 4-6 tundi), selle käigus valmib mahukas laegas (mahutab A4 suuruses asju) – fotodele või ehetele, mis kaunistatakse lillede, pitsi ja fotodega. Kogu vajaminev materjal sisaldub hinnas. Õpitoa hind: 45 eurot.

Ootame kodusisustushuvilisi 3. märtsil ajakirjade kasti õpituppa, mida juhendab staažikas Viigi kooli käsitööõpetaja Villu Baumann. Õpitoas (algab kell 11, kestab u 4 tundi) juhendatakse, kuidas taaskasutades erinevaid materjale (vineer, soomepapp, nahk, kangas), saab luua uue ja omanäolise panipaiga ajakirjade, lehtede vms jaoks. Õpitoa hind: 18 eurot.

Haapsalus elav klaasikunstnik Helena Orgla tutvustab 7. aprillil Veneetsiast pärit klaasitehnikat  millefiori. Alustuseks antakse ülevaade antud tehnika ajaloost ja näidatakse slaide ning seejärel moodustatakse värvilistest lillesarnaste mustritega mosaiiklõikudest üks kaunis ripats või pross, mis sulatatakse klaasiahjus pisikeseks plaadiks kokku (algab kell 11 ja kestab 2-3 tundi). Ehte saab kätte uuel nädalal. Õpitoa hind: 20 eurot.

Õpitoad toimuvad Haapsalu Kunstikoolis (Jaani 2).

Osalejate arv on õpitubades piiratud. Palume registreerida: marika.aedviir@hkk.edu.ee või tel: 4735608. Maksmine toimub arve alusel.

Lisainfo: www.hkk.edu.ee või Haapsalu Kunstikooli Facebooki lehel.