Katrin Veegeni ehtekunsti näitus “Emotsionaalne muna ja teised etüüdid”

16.06.2021 - 04.07.2021
Näituse asukoht: Hoovisaal

TEADAANNE! Pühapäeval, 04. juulil alates kella 16st, kostitab ehtekunstnik Katrin Veegen kõiki huvilisi, kes veel viimasel hetkel leiavad tee näitusele. Kirjutame üheskoos sellele Haapsalus toimuvale muinasjutule kauni lõpu.

Ootame kõiki!

************************************

Katrin Veegeni ehtenäitus “Emotsionaalne muna ja teised etüüdid”

Näitusele ” Emotsionaalne muna ja teised etüüdid ” tulevad eksponeerimisele metallis ja muudes materjalides vormuvad hetked ja emotsioonid, mis ei ole ajastule omase kaootilisuse tõttu pruukinud päris küpsesse vormi jõudagi. Kõik on toimunud instinktiivselt ja spontaanselt.

Ehete loomise maailmas tuleb sageli teatud tehnikaid ja võtteid harjutada pikalt, et saavutada märkimisväärne vilumus ja oskus. Näitusel aga uurin materjalis sündivaid vorme, millele ei ole muutlike olude tõttu saanud osaks tavapärast pikaajalist tähelepanu ja pühendumist. Selles vahetuses ja rutakuses sünnivad sageli aga täiesti ootamatud ja toored lahendused, mis võivad üllatada oma eheduse ja mängulise vabadusega.

Näituselt leiab mitmeid töid, mis on huvitaval kombel oma algidee leidnud hoopis kulinaarsest maailmast. On etüüde, mille esmaseks materjaliks on koduste filmiõhtutega köögisahtlisse kogunenud bambusest sushi pulgad. On lõhkikeenud mune, kelle sisemaailm on osutunud suuremaks kui neid muidu koos hoidev kest. Mitmed ehted on oma funktsionaalse olemuse aga leidnud tänapäeval vähem kasutust leidvas kuid üdini naiselikus ehtetüübis, milleks on juuksenõel.

Et need metsikult lendlevad juuksed meid ümbritsevas keeristormis ikka aeg-ajalt ka oma emotsionaalse pidepunkti taas üles leiaks!

/Katrin Veegen/

Katrin Veegen on oma erialase hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunstiosakonnas (2002 BA/MA) ning vahetusüliõpilasena Inglismaal University of Central England in Birmingham (UCE) ehtekoolis. Kunstnik on esitlenud oma loomingut mitmetel isiku- ja grupinäitustel nii Eestis kui ka mitmel pool mujal Euroopas ja USAs.

Igapäevaselt tegutseb kunstnik oma Tallinna vanalinnas asuvas stuudios. Omanimelise brändi alt loob Katrin peamiselt väärismetallidest limiteeritud disainehete seeriaid ning koostöös klientidega eritellimusi abielusõrmustest kuni kõigeni, mis teeb hingele pai. Ehete loomise puhul peab kunstnik/disainer oluliseks mõtestatud ning sisukat lähenemist sooviga, et igal ehtel on oma lugu ja sõnum.

Näitus on avatud kuni 04. juulini Haapsalu Kunstikooli hoovigaleriis!

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital

Lisainfo: