Inge Teslikova maalide näitus “Ingelähedane”

20.12.2022 - 07.01.2023
Näituse asukoht: Majasaal

Inge Teslikova

Olen lapsest saati ennast joonistamas mäletanud. Keila Keskkooli kunstiringis olin õega vahel ainult kahekesi, teinekord lausa üksi. Ajakirjas „Pioneer“ ilmusid minu pildid ja toimetaja Heljo Rammo soovitas mul minna õppima Tartu Kunstikooli või Tallinna Kergetööstuse Tehnikumi. Tartu oli tol ajal mulle kauge ja lõpetasin TKT rõivaste konstrueerimise ja modelleerimise erialal. Tol ajal olid suunamised ja ma sattusin Haapsalu Sulevisse tööle. Vahest asendasin ka vabriku kunstnikku. Käisin sel ajal (1966-1967) Haapsalu linna kunstiringis, mis võis olla ka kunstiklubi nime all. Hiljem pere kõrvalt üritasin paar aastat osa võtta Tartu Kujutava Kunsti Kaugõppe Kursusustest (KKKK), kuid lapsed olid väikesed ja kool jäi paraku pooleli. Armastust joonistamise vastu olen saanud väljendada oma päevikutes, milles sai kujutatud igapäevaelu seiku oma perekonnast, eriti lastest. See jäädvustamise viis asendas siis fotoaparaati. Päevikut olen pidanud kogu teadliku elu.

Uuesti alustasin kunsti õpingutega 2018. aasta jaanuaris Haapsalu Kunstikoolis täiskasvanute kursustel. Pool aastat õppisin joonistamist Rait Rosina käe all. Teisel aastal 2018-2019 joonistamist Aide Leit-Lepmetsa ning maalimist Elis Saareväli juures. 2 korda nädalas sõitsin Nõvalt Haapsallu iga ilmaga. Unistasin juba väga ammu õlivärvidega maalimisest ning oma esimesed pintslitõmbed tegingi imetoreda õpetaja, Elis Saareväli juhendamisel. Käin tema maalikursustel siiani.

Möödunud suvel osalesin ka Aapo Pukk´i Topu maalilaagris ning tema portree kursusel Sauel.

Mulle väga meeldib maalimine. Tunnen, et kolme aastane kogemus on mind juba päris palju arendanud, kuid tahaks  rohkem kogemusi.

Minu esimene personaalnäitus oli üleval 2019.a. Nõva Päevakeskuses.

Näitusel „Ingelähedane“ on üleval minu viimased kahe aasta pildid. Samuti olen vahelduseks välja pannud ka pisut savinikerdisi, mis on valminud Nõva täiskasvanute keraamikaringis Kairit Erriti juhendamisel.

Aitäh vaatamast!