Iloni Imedemaal avatud Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursitööde näitusel näeb ka Haapsalu Kunstikooli õpilaste töid

05. veebruaril tähistati Iloni Imedemaal Tartus sündinud ja Haapsalus lapsepõlve veetnud Rootsi kunstniku ja illustraatori Ilon Wiklandi 93. sünnipäeva. Ühtlasi kuulutati välja ka Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi võitjad ja avati konkursitööde näitus.

Ilon Wiklandi noore kunstniku preemia konkurss sai alguse 2014. aastal Ilon Wiklandi soovist julgustada ja innustada noori kunstiõpilasi end arendama ja proovile panema. Illustratsioonikonkursile on osalema oodatud 14-18-aastased noored üle Eesti. Hinnatakse klassikalist oskust joonistada ja teose isikupära. Konkursile on vaja esitada üks A4-A2 suurune töö vabalt valitud teemal ja tehnikas ning vähemalt kaks A4-A2 suuruses illustratsiooni muinasjutule. Konkursi iga-aastane preemiafond on 1000 eurot, mille jagamise otsustab žürii. Lisaks saab võitja Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt välja pandud auhinna.

2023. aasta muinasjutuks oli “Luhast leitud naine” (“Taevane pulm: Eesti rahvajutud”, Tiritamm 2006): Kuula munasjuttu: Luhast leitud naine . Žüriisse kuulusid Tea Tammelaan, Viive Noor, Krista Kumberg, Karin Mägi, Triin Soone, Katrin Ehrlich ja Urmas Viik. Konkursil osales kokku 41 noort üle eesti. Ilon Wiklandi noore kunstniku preemia võitis sel aastal Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilane Kirke Kirt.

Haapsalu Kunstikoolist osales käesoleval konkursil kokku viis õpilast:

• III kursuselt Heile Eisenschmidt, Mia-Marii Liivlaid, Eva-Lotta Lepik ja Meeri Siirus õpetaja Aide Leit-Lepmetsa juhendamisel;
  • I kursuselt Amira Yaroshenko.

Rohke osaluse tõttu näeb igalt osalejalt Iloni Imedemaal avatud näitusel vähemalt ühte tööd. Näitus on avatud kuni 26. märtsini 2023!