Haapsalu Kunstikooli vilistlastööde näitus

26.11.2019 - 21.12.2019
Näituse asukoht: Majasaal, Hoovisaal, Keldrisaal

Haapsalu Kunstikool asutati 1979. aastal, mil Haapsalu linn tähistas oma linnaõiguse saamise 700 aastapäeva. Õpingutega alustati Haapsalu Kultuurimaja ühes õppetööks seatud keldrikorruse ruumis. Sealt edasi on kunstikool tegutsenud hoones Karja tänav  24 (praegune Evald Okase Muuseum) ja aadressil Karja tänav 6. 9. jaanuarist 2017 koliti praegustesse ruumidesse aadressil Jaani 2.

Esimesed kunstikooli lõputunnistused ulatati lõpetajatele 1983. aastal. Tänaseks on lõpetanud kooli 36. lendu 268 vilistlasega.

2019. aastal saame tähistada kooli 40. aastapäeva. 40. juubelile on pühendatud ka käesolev vilistlastööde näitus.

Haapsalu Kunstikooli vilistlastööde näitusele soovime koondada eri stiilis eri aegadel lõpetanud vilistlaste töid. Teosed on lõpetajatelt, kes on ka peale kunstikooli lõppu jäänud loomevallas tegevaks. Näitusel saab näha lisaks erinevatele maali-, joonistus- ja keraamikatöödele ka installatsiooni, animatsiooni, videosid ja palju muud.

Haapsalu Kunstikooli vilistlastööde näitus  seatakse üles kolmes galeriis: maja-, hoovi- ja keldrigaleriis ja see on avatud 26. novembrist – 21. detsembrini 2019.