Haapsalu Kunstikooli vilistlastööde näitus

26.11.2019 - 21.12.2019
Näituse asukoht: Majasaal, Hoovisaal, Keldrisaal

Haapsalu Kunstikool asutati 1979. aastal, mil Haapsalu linn tähistas oma linnaõiguse saamise 700 aastapäeva. Õpingutega alustati Haapsalu Kultuurimaja ühes õppetööks seatud keldrikorruse ruumis. Sealt edasi on kunstikool tegutsenud hoones Karja tänav  24 (praegune Evald Okase Muuseum) ja aadressil Karja tänav 6. 9. jaanuarist 2017 koliti praegustesse ruumidesse aadressil Jaani 2.

Esimesed kunstikooli lõputunnistused ulatati lõpetajatele 1983. aastal. Tänaseks on lõpetanud kooli 36. lendu 268 vilistlasega.

2019. aastal saame tähistada kooli 40. aastapäeva. 40. juubelile on pühendatud ka käesolev vilistlastööde näitus.

Haapsalu Kunstikooli vilistlastööde näitusele soovime koondada eri stiilis eri aegadel lõpetanud vilistlaste töid. Teosed on lõpetajatelt, kes on ka peale kunstikooli lõppu jäänud loomevallas tegevaks. Näitusel saab näha lisaks erinevatele maali-, joonistus- ja keraamikatöödele ka installatsiooni, animatsiooni, videosid ja palju muud.

Näitusel osalevad: Maarja Aaloe ja Egon Erkmann (2. lend), Liia Lumilaid (Salusaar) ja Aili Mittal-Jõgiste (3. lend), Indrek Jets (4. lend), Triin Moos ja Helena Karp (Käis) (5. lend), Halja Veersalu (6. lend), Kai Jeeberg ja Marina Aleksejeva (7. lend), Ursula Aavasalu(8. lend), Pirjo Madiberg (9. lend), Kadri Mikkor (11. lend), Eva Luure (Viinapuu) (12. lend), Kätlin Sandvik-Soon (14. lend), Eliko Melb (15. lend), Triin Heimann, Elis Saareväli ja Evelin Kuusik (Sipp) (16. lend), Sergei Dutov (18. lend), Jane Meister, Karel Rahu, Matis Mäesalu ja Simmo Soodla (19. lend), Urmas Lüüs ja Monika Päri (20. lend), Helen Haabel (21. lend), Gerli Neppi (Rohi) (23. lend), Saskia Voogla (25. lend), Riste Riiel ja Regina Elvelt (28. lend), Lora-Liza Parv ja Grete Murr (29. lend), Doris Altmets (31. lend), Lisel Adelman (33. lend), Marlene Schwindt, Riina Reiners ja Mona Liinat (34. lend), Aliis Vatku (35. lend).

Haapsalu Kunstikooli vilistlastööde näitus  seatakse üles kolmes galeriis: maja-, hoovi- ja keldrigaleriis ja see on avatud 26. novembrist – 21. detsembrini 2019.