Haapsalu Kunstikooli suvelaager 2022

Haapsalu Kunstikooli teine suvelaager leidis aset 14.-16. juunil Pusku Turismitalus.

Esimese laagripäeva sisustas suures osas rakupõletus. Õpilased glasuurisid juba varem tundides rakusavist valminud keraamilisi esemeid ning tegid tutvust põletusprotsessiga. Mõni julgem sai ka võimaluse ise aktiivselt osaleda. Kaasasime tegevusse ka täiskasvanute keraamikakursusel osalejad, kelle jaoks rakupõletuses ei olnud midagi uut. Protsess oli küll tuttav, kuid elevus põletusest väljunud esemeid nähes oli siiski tuntav.

Õpilased maalisid, joonistasid, visandasid, nautisid head seltskonda ning Pusku turismitalu võlusid. Õhtuse meelelahutusprogrammi vaieldamatuks lemmikuks kujunes seltskonnamäng “Hundi mäng”.

Teine laagripäev oli väljapoolt tulevate juhendajate sisustada. Õpilased said tutvust teha Tiffany tehnikas klaasvitraažiga (juhendaja Kaia Kullamaa), monotüüpia (juhendaja Marju Bormeister) ja kaasaegse kunstiga (juhendaja Triinu Jürves). Õhtupoolikul jagas mobiiliga pildistamise õpetussõnu Haapsalu Fotoklubi. Sekka tehti ka mõni kiire krokii.

Hoolimata tuule tugevusest õnnestus nii mõnelgi end ka merevette kasta. Kellele see liiga külmaks jäi, sai soojendada end saunas ja jahutada seejärel basseinivees.

Laagri viimasel hommikupoolikul said lapsed veel ühiselt laua taga joonistada “Pusku jumalusi” ning avaldada arvamust, et kui uuesti, siis mida teisiti ja kuidas paremini!

Kohtumiseni järgmise aasta suvelaagris!