Haapsalu Kunstikooli Ridala osakonna õpilastööde näitus “Unenäo piiril”

16.05.2023 - 04.06.2023
Näituse asukoht: Majasaal

HEA KÜLASTAJA,

Käesolev näitus on valminud valdavalt kompositsiooni tunnis, kus kunstikooli õpilased saavad katsetada erinevaid tehnikaid: maali, kollaaźi, joonistust. Nii lõid noored kunstnikud omandatud tehnikatele toetudes unenäoilma, mis tutvustab vaatajale muinasjutulist ja natuke salapärast teatrilava.

Eelnevalt uuritud eeskujudeks on sürrealistlik kunst, Jaapani kunstniku Makihino tööd ja vintage-pabernukkude maailm. Samuti harjutati eeltegevusena figuurijoonistamist ja figuraalkompositsiooni.

Neljanda kursuse tütarlapsed, kes said inspiratsiooni kunstiajaloo tundidest,  kujundasid ja teostasid vanad illumineeritud käsikirjalehed. Antud tööd nõudsid aega ja täpsust. Tulemus on lummav.

Lisaks leiab näituselt õpetaja Elis Saareväli juhendamisel valminud abstraktsed maalitööd.

Ikka head,
                                                                                   juhendaja Annely Lember