Haapsalu Kunstikooli õpilaste näitus “Mina” Haapsalu raamatukogus (Posti 3)

19.12.2018 - 19.01.2019
Näituse asukoht:

19. detsembril kell 17.00 avatakse Haapsalu raamatukogus (Posti 3) Haapsalu Kunstikooli õpilaste näitus „Mina“, mis sündis EV100 kunstiprojekti „Noor, loo, too kunst raamatukokku“ raames.

Näitusel on väljas kunstikooli III ja IV kursuse fotorealistlikus stiilis tehtud õlimaalid. Noored on kujutanud isiksusi, kes on neid kuidagi puudutanud või on nende jaoks olulised oma elustiili või hoiakute poolest. III kursuse juhendaja on õpetaja Aide Leit-Lepmets ja IV kursuse juhendaja on maaliõpetaja Elis Saareväli.

Näitus on avatud 19. detsembrist kuni 19. jaanuarini 2019 keskraamatukogu lugemissaali fuajees.

Kunstiprojekti avas jaanuaris Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilaste koomiksite näitus „Meie naaber Soome“. Läbi aasta on Läänemaa raamatukogudes umbes kümmekond noorte näitust ja sellele aastale panebki nüüd ilusa punkti kunstikooli näitus.

“Noor, loo, too – kunst raamatukokku” on projekt, mille raames raamatukogud pakkusid läbi terve 2018. aasta noortele 14-26 aastastele kunstnikele võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes. See tähendab, et raamatukogude näitusepindu broneeriti meie riigi sünnipäeva puhul eelkõige kohalikele noortele ehk siis üle Eesti toimusid raamatukogudes eelkõige noorte näitused.