Haapsalu Kunstikooli III kursuse õpilane Robi Mäepere pälvis Ilon Wiklandi noore kunstniku preemia konkursil eripreemia

05. veebruaril, Ilon Wiklandi 94. sünnipäeval, tehti Iloni Imedemaal teatavaks juba kümnendat korda toimunud Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi tulemused.

Eestis toimuv ainuke illustratsioonikonkurss on ellu kutsutud eesmärgiga innustada noori kunstiõpilasi nende loomerännaku alguses. Noortel tuli konkursile esitada üks töö vabalt valitud teemal ning vähemalt kaks illustratsiooni eesti rahvajutule “Kullalaev” raamatust “Õnneliku inimese särk. Eesti rahvajutud”.

2024. aasta žüriiliikmed Tea Tammelaan, Viive Noor, Krista Kumberg, Karin Mägi, Triin Soone, Katrin Ehrlich ja Urmas Viik pidasid konkursil osalenud 51 noore kunstniku tööde hulgast eriauhinna vääriliseks Haapsalu Kunstikooli III kursuse õpilase Robi Mäepere teosed. 14-aastane Robi Mäepere sai ära märgitud, sest erinevate käekirjadega tööd tõid esile tema paljutõotavad stiiliotsingud. Sümpaatselt ja huviäratavalt mõjus kompositsiooniline võte paigutada lugu ühele pildile.

Lisaks Robile osalesid õpetaja Aide Leit-Lepmetsa juhendamisel valminud töödega konkursil veel ka III kursuse õpilased Marii Uibopuu ja Maria Mai Siimut ning IV kursuse õpilane Kirke Mariken Kirs. Iseseisvalt võttis konkursist osa Haapsalu Kunstikooli II kursuse õpilane Amira Yaroshenko.

Traditsiooniliselt valmis konkursil osalenud töödest ka näitus, mis jääb Iloni Imedemaa II korruse saalis avatuks kuni 31. märtsini. Väljapanekul saab näha vähemalt ühte tööd igalt osalejalt.