Fotonäitus “FotoPuhkus”

20.09.2022 - 15.10.2022
Näituse asukoht: Hoovisaal

FotoPuhkus on seltskondlik mitteavalik fotoüritus fotoentusiastidele ja hobifotograafidele, mis sai alguse aastal 2015 olles väga väikese osalejate arvuga. Toimub see kord aastas ning traditsiooniliselt suvehakul (juunikuus). Olemuselt on see justkui fotograafiaga sisustatud suvepäev ja mitte siis puhkus fotograafiast vaid puhkus fotograafiaga.
Kasvas see üritus välja vajadusest olla aktiivse liikmena kasulik Haapsalu Fotoklubile ning hoogustada ja muuta mitmekülgsemaks klubi fototegevus eelkõige akti- ja buduaarifoto žanris.
Fotograafide osalemine FotoPuhkusel toimub kutsete alusel. Modellid ja jumestajad on organiseeritud korraldaja poolt. Korralduskulud kaetakse osalustasudest, aeg-ajalt on õnnestunud toetuda ka sponsoritele.
FotoPuhkusel toimuvad fotosessioonid enamasti fotograafi ja modelli sooloüritusena, kus fotograafid realiseerivad individuaalselt oma fotoideid ammutades inspiratsiooni ürituse toimumispaigast/keskkonnast, valides oma idee jaoks sobiva modelli või modellid ning kaasates protsessi ka jumestaja.
Algselt oli FotoPuhkus ühepäevane üritus, kuid 2018. aastal oli esimene hommikust hommikuni kestev üritus. 2019. aastast alates aga on FotoPuhkus terve nädalavahetuse üritus (reedest pühapäevani). Toimub see fotoüritus iga kord uues paigas.

Seni on FotoPuhkused toimunud järgmistes paikades:
2015 – Haapsalu, Paralepa rand
2016 – Haapsalu, Villa Friedheim
2017 – Harjumaa, Kõue mõis
2018 – Läänemaa, Noarootsi Metskapteni puhkemaja
2019 – Saaremaa, Mustjala, Andruse mahe- ja turismitalu
2020 – Harjumaa, Mustjõe turismitalu
2021 – Põlvamaa, Käbliku turismitalu
2022 – Kihnu saar, Linaküla rannakämping.

2023 suundume Võrumaale..

Fotonäitus “FotoPuhkus”  on läbilõikenäitus justnimelt FotoPuhkuse raames tehtud töödest läbi aastate. Iga FotoPuhkusest osa võtnud fotograaf on valinud oma loomingust parima/huvitavama töö ja presenteerivad seda käesoleval näitusel.

TERE TULEMAST KÜLASTAMA MEIE NÄITUST!