Erki Meister isikunäitus “Kuldne”

04.08.2021 - 22.08.2021
Näituse asukoht: Majasaal

Erki Meistri näitus „Kuldne“

Haapsalus sündinud kunstnik Erki Meister toob oma uues isikunäituses „Kuldne“ vaatajani koroonaajal valminud teosed, kus ta põimib eri tehnikaid, et anda neile ikoonilaadne sära ning läheb mööda kontseptuaalsest lähenemisest.

Erki Meister:„Olen õppinud klassikalist maalikunsti ja algselt tahtsingi teha klassikalist maalinäitust. Seda enam väga palju ei ole, sest kõik kunstisaalid on täis interaktiivset loomingut. Kokkuvõttes tuli välja hoopis midagi muud, kui algselt plaanisin. Tegelen ise samuti mitmes valdkonnas ja ka näitus koosneb teostest, mis on valminud mitmetest eri tehnikatest. Olen kasutanud kollaaži, klassikalist maalimist ja lõpuks viimistlesin teosed epoksiidvaiguga. Näitusele jõudnud teosed koondasin pealkirja „Kuldne“ alla. Kasutasin teadlikult raskeid kuldseid raame, mõneti kitšilikke, et luua teostele ikoonilaadne sära.

Minu eelmisest näitusest on möödas ca 10 aastat ja võibolla ma ei olekski uut näitust teinud, kui Haapsalu ei oleks saanud taas mu elukohaks. Siin on tõesti väga hea keskkond loometööks, eriti talvel, kui kõik on vaikne ja ei ole segavat müra. Mul on väga hea meel, et saan teha näituse Haapsalus, oma sünnilinnas, Kunstikooli kaunis galeriis. Üha rohkem tundub mulle, et ei pea oma loominguga kusagile kaugele minema. Kunsti tuleb teha seal, kus parasjagu oled ja Haapsalu on selleks väga hea koht.

Enam kui 20 näitusele jõudnud teosest ei tasu otsida kontseptuaalset sisu. Püüdsin teadlikult seda vältida. Mind pigem häirib see suund kunstis, kus kontseptsioon on tähtsam kui kunst ise. Igat teost eraldiseisvana võib vaadata kui tervikut ja samal ajal töötavad nad koos, sest on ajalises raamis koos loodud.

Selle näituse teemaks on inimene. Täpsemalt inimese keha – torso, kehaosad, keha ja vaim, inimkeha keskkonnas. Proovin näidata inimest lihtsalt, ilma keerutamata ja tähendusi loomata, aga samas tuues esile võõrandumist, loodusest eemaldumist, groteski. Inimene, kui teema on mind saatnud läbi kogu mu loomeperioodi. Nüüd astun sellel teel järgmise sammu.“

Erki Meister,
august 2021

Näituse avamine laupäeval, 7. augustil kell 14.00!