Villu Baumanni ja Haapsalu Viigi kooli õpilaste ühisnäitus “2 x 100”

04.09.2018 - 29.09.2018
Näituse asukoht: Majasaal

Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale pühendatud näitus üldnimetusega “2 x 100”  on Haapsalu majagaleriis üleval ajavahemikul 04.09.2018 – 29.09.2018 ja  koosneb kahte osast:

04.09.2018 – 15.09.2018 – Eesti Vabariik 100 – Haapsalu Viigi kooli õpilastööde näitus “100 vöötatud vakka”.

Näitusel eksponeeritakse nahast vöötatud vakkasid. Vakad on põhiliselt valminud eelmisel õppeaastal. Vakad on meeldivad pilgupüüdjad ruumis. Nutikalt saab ära kasutada vanu dekoratiivseid vöösid või nende osi ja taaskasutatud nahka.

Karpide korpused on kokku liimitud papiribast (4-5 kihti). Kellel on võimalus  kasutada elektrilist järkamissaagi, siis on mõistlik saagida pika rulli otsast soovitud laiusega (tulevase karbi kõrgus) jupid. Liimimisel on hea kasutada abivahendiks mingit sobiva läbimõõduga silindrit või puitketast. Märgime papiribal koha, kust algab liimiga katmine. Katame järk-järgult liimiga ja surume tihedalt silindrile. Põhi on välja saetud vineerist või Soome papist. Katame seina alumise siseserva PVA-liimiga ja põhjaketta  surume ülevalt sisse. Laseme kuivada, tasandame lihvpaberiga. Alumise põhja katmiseks lõikame nahaketta 5-6 cm suurema karbi põhjast. Katame karbi põhja liimiga ja asetame nahale. Silume keskelt äärte suunas, et ei jääks kortse ega õhumulle. Nüüd katame üleulatuva nahaserva liimiga ja pöörame karbi küljele, silume hoolikalt, kasutame  ka voltluud. Karbi siseserva katmiseks lõikame vaibanoaga nahariba, mille laius on karbi kõrgus pluss välisservale pööratav osa. Katame liimiga ja liimime siseküljele, seejärel pöörame naha üleulatuva osa välisküljele. Välisküljele jätkukohale leiame huvitava vana vöö või  lõikame ilusa pinnastruktuuriga nahariba.

Vakad valmistasid:
Renno Heinnurm, Indrek Heinroos, Joosep Kardin, Helena Kaur, Kaire Kuusemaa, Lisete Lääne, Kevin Niilson, Leo Roosipuu, Eerik Sommermann, Mari Vatter, Marion Välja, Carl Novikov, Anette Luik, Kairiin Virunurm, Alex Tetto, Margit Kaldmäe, Reigo Peigolainen, Henriette Hussar, Gerli Kõiv, Kenneth Reinsaar, Elis Soosaar, Andreas Valtna.

Näituse avamine 4. septembril kell 14.00.

18.09.2018 – 29.09.2018 – Villu Baumanni 100 – “100 kaastööd Maalehe nõuandelisale Targu Talita”. Näitusel eksponeeritakse õp. Villu Baumanni kaastöid Maalehe nõuandelisale Targu Talita.

Kaastööd Maalehe nõuandelisas Targu Talita on ilmunud rubriigis TEE ISE. Enamus töid on õpilaste poolt ka läbi tehtud. Õpilastööd on saanud alati kiitvaid hinnanguid tänu oma uudsusele, kujundusele, leidlikkusele, maitsekusele, korrektsusele ja materjalide taaskasutusele. Siit leiavad ideid kõik isetegijad, töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajad ja disainihuvilised.

Näituse avamine 18. septembril kell 14.00.