Eesti Kunstikoolide Liidu õpetajate suvelaagri näitus “AKTSENT”

18.09.2019 - 05.10.2019
Näituse asukoht: Hoovisaal

Avatud on kunstiõpetajate rändnäitus „AKTSENT“

Kunstiõpetajad üle Eesti kogunesid taas selle aasta suvel Topu külla, Läänemaale, et harjutada kätt, ammutada uusi teadmisi ja vahetada kogemusi.

Selle aasta laagri teemaks oli „figuur- portree- inimene“. Osaleda soovijaid oli palju ja laager toimus lausa kolmes vahetuses.

Teemasse aitasid sisse elada ja õpetajaid õpetada vabakutseline illustraator Valdek Alber, vabakutseline maalikunstnik Lauri Sillak (Laurentsius), EKA õppejõud ja kunstiõpetaja Toomas Tõnissoo ning kunstiõpetajad Tamar Melikishvili ja Tamar Khelashvili Gruusiast.
Inspiratsiooni saadi nii Peeter Ulase näituselt, kui kohapeal olnud portree, figuuri ja aktimodellidest. Külastati Peeter Ulase näitust Ants Laikmaa Majamuuseumis, graafik Naima Neidre ateljeed ja Haapsalu Kunstikooli galeriide suvenäitusi.

„Aktsent“ toob vaatajani 35 kunstniku/kunstiõpetaja ekspressiivsed ja meeleolukad maalid, joonistused ja visandid portreedest ja figuuridest. Tegemist on rändnäitusega, mida eksponeeritakse lisaks Haapsalule veel Keilas, Märjamaal, Pärnus, Põltsamaal ja Harjumaal Kosel.

Näituse pidulik avamine Haapsalu Kunstikooli hoovigaleriis toimub 27. septembril 2019, algusega kell 16.30. Näitus jääb Haapsalus avatuks 5. oktoobrini.

Kunstiõpetajate laagri toimumist ja näituse korraldamist toetab Eesti Haridus- ja Teadusministeerium.