Õppeained täiskasvanutele

Maalimine

juhendaja Elis Saareväli 20 € kuus

Kursusele on oodatud nii algajad, kui ka need, kes on asjaga juba rohkem tegelenud.
Kursusel lähenetakse igale õpilasele individuaalselt, vastavalt sellele, mida õpilane arenguks vajab. Pakutakse akadeemilist maaliõpet- valguse ja varju kujutamine, tõelähedaste proportsioonide tabamine, tähelepanelik ja veenev värvikäsitlus jne. Samas on võimalus viljeleda ka ekspressiivset, fotorealistlikku jm maalimislaade. Tutvustatakse nii guašši, akrüüli kui õlivärve.

Joonistamine

juhendaja Indrek Jets 20 € kuus

Joonistamine on üks olulisemaid kunsti alustugesid. Antud kursuse eesmärk on õppida joonistama võimalikult realistlikult. Kursus sobib nii eelnevalt joonistamist õppinud kui ka neile, kes pole varem joonistamisega kokku puutunud. Oluline on tahe ja positiivne suhtumine.

Keraamika I

juhendaja May Aavasalu 23 € kuus 2 x 45 min (kohad täis!)

Keraamika II

juhendaja Indrek Jets 34 € kuus 3 x 45 min

Mitmesuguste keraamiliste nõude ja väikevormide valmistamine, nii madal kui kõrgkuumus põletusega. Võimalused õppida ja praktiseerida töid potikedral.

Metallehistöö

juhendaja Indrek Jets 20 € kuus

Metallehistöö kursuse raames õpitakse valatava ehte, tarbeeseme või väikeskulptuuri valmistamist, see tähendab juveliirivahast mudeli nikerdamist ning metallist valatise viimistlemist, mitmesuguseid pinnaviimistlustehnikaid.
Õpitakse punslitega mustri löömist näiteks käevõru valmistamisel, lihtsamat graveerimist, kivide kinnitust, jootmist  ning kummimist. Kujundi väljasaagimist, inkrusteerimist ehk värvilisest metallist traadi panustamist alusmetalli süvistatud joontesse jne.

Teemad:

• Punslitega ornamendi löömine ja trambule graveering (näiteks käevõru valmistamiseks)
  • Inkrusteerimine (noaterale, käevõrule vm)
  • Saagimine jõhvsaega, minifreesiga töötlemine ( nt ripats või pross)
  • Jootmine, traadi kasutamine ehte valmistamisel (nt ripats, sõrmus või pross)
  • Lihtsamad viisid kivide kinnitamiseks (nt ripatsi või sõrmuse vm valmistamisel)
  • Vahamudeli valmistamine valamiseks a) mesilasvahast, b) juveliirivahast, valatud eseme viimistlemine
  • Kummimine ja kohrutamine

Täiskasvanute kursustega liitumiseks täida palun sisseastumiasavaldus ja saada allkirjastatuna aadressile info@hkk.edu.ee või too paberkandjal Haapsalu Kunstikooli. Lisainfo telefonil 473 3440 või aadressil info@hkk.edu.ee.