Haapsalu Kunstikooli õpilaste õudusplakatite näitus “Mis imbub läbi seinte”

17.04.2019 - 23.05.2019
Näituse asukoht: Keldrisaal

Näitusel “Mis imbub läbi seinte” saab näha 11 õudusplakatit, millest 9 osaleb ka HÕFFi plakatikonkursil.

Idee sündis juba 2018. aasta sügisel, kui HÕFFi korraldajad võtsid meiega ühendust ja rääkisid mõttest korraldada õudusplakati konkurss. Sellest plaanist ajendatuna said plakati ideed koostöös õpetajate ja grimmeerijatega I-IV kursuse õpilastele korraldataval KunstikooliÖÖl ellu viidud. Enamus plakateid on inspiratsiooni saanud meie oma kunstikooli keldris.

Õpetaja Indrek Jetsile meeldis „Pildistamine, mis pakkus mängulist loovust ja kus õpilaste fantaasia sai lustlikul moel edeneda. Hiljem tehnilise vormistamise käigus omandati uusi oskusi“.

Õpetaja Karel Rahu, kes õpetab arvutigraafikat ja plakati kujundust, hindas kogu protsessi tervikuna.  „Õpilased mõtlesid kavandid, millist grimmi sooviksid, milliseid kostüüme ja rekvisiite vajavad? Kuidas pilti komponeerida, pildistada. Hiljem saadi Affinity programmis fotode järeltöötlust ning teksti kujundamist harjutada“.

Näitus jääb avatuks kuni 23. maini.

PS! Hoiatame, et näitusel võib olla häirivaid nüansse. Näitus pole soovitatav lastele alla 12. eluaasta ja nõrganärvilistele.